0
Onyx Hanging Organizer, Solid Top Vertical, 3 Compartments, Steel Mesh, 14.75 x 11.75 x 9.25, Black
$96.00
Feature a steel mesh design and attach directly under a work surface. The organizers are able to move with the user, providing organization that complements standing desks and sit-to-stand workstations. Multiple storage options for paperwork, folders, pens and accessories to allow users to personalize their space based on their organizational needs. In addition, the design features a small footprint, allowing more workspace on a surface than conventional desktop organizers. Attaches via Hex Head Clamp—Hardware included. Desktop Supplies Organizer Type: Multipurpose; Number of Compartments: 3; Overall Width: 14.75″; Overall Depth: 11.75″.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Desktop Supplies Organizer Type: | Multipurpose |
| Global Product Type: | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 3 |
| Overall Depth: | 11.75" |
| Overall Height: | 9.25" |
| Overall Width: | 14.75" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Attaches via Hex Head Clamp—Hardware included. |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 7.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 10.25 in |

Reviews
There are no reviews yet.