0
Onyx Hanging Organizer with Drawer, Under Desk Mount, 3 Compartments, Steel Mesh, 12.33 x 10 x 7.25, Black
$93.00
Feature a steel mesh design and attach directly under a work surface. The organizers are able to move with the user, providing organization that complements standing desks and sit-to-stand workstations. Multiple storage options for paperwork, folders, pens and accessories to allow users to personalize their space based on their organizational needs. In addition, the design features a small footprint, allowing more workspace on a surface than conventional desktop organizers. Mounted Under Desk via Screws—Hardware included. Desktop Supplies Organizer Type: Multipurpose; Number of Compartments: 3; Number of Drawers: 1; Overall Width: 12.33″.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Desktop Supplies Organizer Type: | Multipurpose |
| Global Product Type: | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 3 |
| Number of Drawers: | 1 |
| Overall Depth: | 10" |
| Overall Height: | 7.25" |
| Overall Width: | 12.33" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Mounted Under Desk via Screws—Hardware included. |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 6.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.25 × 8.25 in |

Reviews
There are no reviews yet.