0
Onyx Steel Mesh Off-Surface Shelf, Pull-Out Drawer, 31.5 x 7.25 x 10, Black
$121.00
Onyx Mesh Off-Surface Desk Organizer helps reduce desktop clutter and increasing available workspace. Mesh off-surface shelf adds more storage and organization to a desktop without taking up surface area. The 8.75″ pull-out mesh drawer holds pencils and supplies and slides the whole length of the shelf. Upright end sections keep binders, folders, and notebooks organized and within reach. Steel mesh construction with durable black powder coat finish. Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: Off-Desk Shelf; Color(s): Black; Material(s): Mesh Steel; Width: 31.5″.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Depth: | 7.25" |
| Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: | Off-Desk Shelf |
| Global Product Type: | Shelf/Riser Desktop Space Savers |
| Height: | 10" |
| Material(s): | Mesh Steel |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 31.5" |
Additional information
| Weight | 7.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.25 in |

Reviews
There are no reviews yet.