0
Mini Pretzels, Classic, 32 oz Barrel
$11.24
Enjoy the “Olde Tyme,” great taste of traditional Pennsylvania Dutch pretzels. Always fat free, they’re a great crunchy, salty alternative to chips. Grab a bag of this premium, satisfying snack at work, at home or at play. Food Type: Pretzels; Flavor: Classic; Capacity (Weight): 32 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 32 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Flavor: | Classic |
| Food Type: | Pretzels |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Barrel |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 2.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.92 × 6.45 in |

Reviews
There are no reviews yet.