0
Wire Mesh Vertical Document Sorter, 7 Sections, Letter-Size, 11.65 x 20 x 6.61, Matte Black
$112.00
Maintain a clutter-free workspace and sort folders for maximum efficiency. Classic vertical design allows you to designate each slot according to priority or project for easy file retrieval. Tightly woven metal-mesh body and a sleek, flat-square frame with rounded edges deliver reliable performance with a contemporary, professional flair. Integrated rubber feet enhance stability while providing reliable worksurface protection. Solid Metal Base. Number of Compartments: 7; For File Size: Letter; Load Orientation: Top; Color(s): Matte Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Matte Black |
| Depth: | 20" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 6.61" |
| Load Orientation: | Top |
| Material(s): | Metal Mesh |
| Number of Compartments: | 7 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Special Features: | Solid Metal Base |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 11.65" |
Additional information
| Weight | 5.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 7.10 in |


Reviews
There are no reviews yet.