0
Wire Mesh Vertical Document Sorter, 7 Sections, Letter-Size, 8.54 x 15.43 x 8.77, Matte Black
$48.79
Maintain a clutter-free workspace and sort folders for maximum efficiency. Classic vertical design allows you to designate each slot according to priority or project for easy file retrieval. Tightly woven metal-mesh body and a sleek, flat-square frame with rounded edges deliver reliable performance with a contemporary, professional flair. Integrated rubber feet enhance stability while providing reliable worksurface protection. Open-Frame Metal-Wire Base. Number of Compartments: 7; For File Size: Letter; Load Orientation: Top; Color(s): Matte Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Matte Black |
| Depth: | 15.43" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 8.77" |
| Load Orientation: | Top |
| Material(s): | Metal Mesh |
| Number of Compartments: | 7 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Special Features: | Open-Frame Metal-Wire Base |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 8.54" |
Additional information
| Weight | 3.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.90 × 8.40 in |

Reviews
There are no reviews yet.