0
Mini Stapler, 10-Sheet Capacity, Black
$4.27
Organize and bind multipage documents with this mini stapler. The optimized design lies flat on your desk when opened and enables easy tacking, while the rubberized bottom provides a nonslip grip and stays put on your table. It has a convenient staple level indicator so you easily know when it’s time to replenish the tray. High Capacity Stapling: No; Flat Clinch Plate: No; Tacking: Yes; Staple Capacity: Quarter Strip (50 Staples).
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Black |
| Crown Size: | 0.5" |
| Flat Clinch Plate: | No |
| Global Product Type: | Mini Staplers |
| High Capacity Stapling: | No |
| Leg Size: | 0.25" |
| Material(s): | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Power Source(s): | Manual |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Sheet Capacity: | 10 |
| Staple Capacity: | Quarter Strip (50 Staples) |
| Staple Loading: | Top |
| Tacking: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.80 × 1.40 in |

Reviews
There are no reviews yet.