0
Aquadozer Eco Floor Squeegee, 18″ Wide Blade, 3″ Handle
$38.40
Aquadozer floor squeegees are excellent for cleaning a variety of substances, including water, mud, debris, waste, scrap, slush and snow. They have a sturdy galvanized steel frame. Features a replaceable black rubber blade. Blade Material: Rubber; Blade Width: 18″; Handle Type: Straight; Handle Length: 3″.
100 in stock
| Blade Color: | Black |
|---|---|
| Blade Material: | Rubber |
| Blade Width: | 18" |
| For Use With: | UngerĀ® AL14T |
| Global Product Type: | Squeegees |
| Handle Length: | 3" |
| Handle Type: | Straight |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.30 × 2.80 in |

Reviews
There are no reviews yet.