0
Heavy Duty Hand Care Wall Mount System, 1 gal, 5 x 4 x 14, Silver/Blue
$115.16
Sturdy, versatile wall-mount dispensing system. Stainless steel pumping mechanism reduces corrosion, rust and abrasion. Constructed with anodized aluminum and reinforced nylon for reliable strength. Soap Dispensers Type: For Liquids; Interior Volume Capacity: 1 gal; Mounting: Wall; Material(s): Metal/Plastic.
100 in stock
| Color(s): | Silver/Blue |
|---|---|
| Depth: | 4" |
| For Use With: | Zep Professional® 1 Gallon Bottle Hand Soap |
| Global Product Type: | Liquid Soap Dispensers, Manual |
| Height: | 14" |
| Interior Volume Capacity: | 1 gal |
| Material(s): | Metal/Plastic |
| Mounting: | Wall |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Soap Dispensers Type: | For Liquids |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 5" |
Additional information
| Weight | 2.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 4.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.