0
Regular Stems, 12″ x 4mm, Metal Wire/Polyester, Assorted Colors, 100/Pack
$3.25
Perfect for making poseable figures, party favors, ornaments and holiday decorations. Bend and twist together, string beads or combine with other crafting materials to create your own unique items. Color(s): Assorted; Color Family: Multicolor; Material(s): Metal Wire/Polyester; Size: 12″ x 4 mm.
100 in stock
| Age Recommendation: | Ages 8 and Up |
|---|---|
| Color Assortment: | Black; Blue Dark; Blue Light; Brown; Green Dark; Green Light; Pink; Red; White; Yellow |
| Color Family: | Multicolor |
| Color(s): | Assorted |
| Global Product Type: | Arts/Craft Pipe Cleaners |
| Material(s): | Metal Wire/Polyester |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Size: | 12" x 4 mm |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.20 × 0.25 in |

Reviews
There are no reviews yet.