0
Creamy Peanut Butter, 48 oz Jar, 2/Pack
$58.83
It’s the cream of the crop when it comes to peanut butter. Skippy Creamy is made from only the freshest peanuts so it’s packed with great peanutty taste. In fact, over 2,000 delicious peanuts are used to make every 48 oz jar. It spreads on smooth and tastes great, but it goes fast, so stock up! Food Type: Peanut Butter; Flavor: Creamy Peanut Butter; Capacity (Weight): 48 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000483
Categories: Breakroom Supplies, Condiments, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks, Sweeteners
Brand: SKIPPY®
| Capacity (Weight): | 48 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Creamy Peanut Butter |
| Food Type: | Peanut Butter |
| Global Product Type: | Nut Butter |
| Gluten Free: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Jar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 6.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.00 × 7.00 in |
Be the first to review “Creamy Peanut Butter, 48 oz Jar, 2/Pack” Cancel reply
Related products
-
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -

Fashion Monthly Planner, 11 x 9, Red/Gold Cover, 15-Month: Jan 2024 to March 2025
$30.09 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.