0
Caffeinated Caramel Chocolate Bites, 0.58 oz Bars, 50 Bars/Carton
$110.33
Awake Caffeinated Caramel Milk Chocolate is the new best way to get your caffeine fix. This box comes with 50 individually wrapped chocolate bites and each bite is equivalent to half a cup of coffee with a gooey caramel center instead of a bitter aftertaste. Awake caramel chocolate is made gluten-free, Kosher certified, with 54% cacao and with no artificial flavors or colors. These are a delicious, convenient and effective alternative to coffee and energy drinks that give you focus and energy for school, work, or studying. Food Type: Brownies; Flavor: Caramel Chocolate; Capacity (Weight): 0.58 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR30700315
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Drink Mixes, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Awake
| Capacity (Weight): | 0.58 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Caramel Chocolate |
| Food Type: | Brownies |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 1.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 5.50 in |
Be the first to review “Caffeinated Caramel Chocolate Bites, 0.58 oz Bars, 50 Bars/Carton” Cancel reply
Related products
-
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.