0
Skim Milk, 32 oz Carton, 12/Carton
$49.50
Provide ample beverage options for your employees with this skim milk in the breakroom. Ultra-pasteurized milk is packaged in an aseptic container, keeping the milk pure and safe. Each container of 100 percent cow’s milk is ideal for keeping creamer in the refrigerator for coffee or tea or as an add-in for quick pre-meeting cereal breakfasts. With less than 0.5 percent milk fat, this skim milk adds a light and pure taste to any beverage or when enjoyed alone. Beverage Type: Skim Milk; Product Packaging: Carton; Volume Capacity: 32 oz; Gluten Free: Yes.
100 in stock
SKU: AGOPAU93047
Categories: Audio Visual Equipment & Accessories, Beverages & Beverage Dispensers, Cameras, Sensors & Recorders, Card Readers, Carrying Cases, Cases, Computer Hardware & Accessories, Computer Keyboards & Mice, Data Storage Media & Supplies, Docking Stations, Electronics, Foodservice, Headsets, Keyboards, Mice, Microphones, Milk, Mobile Devices, Mobile Devices and Accessories, Mouse Pads & Wrist Rests, Office, Office Paper, Paper & Printable Media, Safety & Industrial, Security & Surveillance, Security and Surveillance Accessories, Security and Surveillance Systems and Accessories, Speakers, Technology, Telephones & Telephone Accessories, Web Cameras/Webcams
Brand: NatrelĀ®
| Beverage Type: | Skim Milk |
|---|---|
| Disclaimer Statement: | Packaging may vary. |
| Global Product Type: | Milk |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Carton |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 32 oz |
Additional information
| Weight | 27.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.38 × 7.77 in |
Be the first to review “Skim Milk, 32 oz Carton, 12/Carton” Cancel reply
Related products
-
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.