0
Himalayan Pink Sea Salt Plantain Chips, 2 oz Bags, 12/Pack
$94.04
Barnana Organic Plantain Chips in pink sea salt flavor are perfect combination of salty and sweet. Ingredients are simple and a healthy alternative to traditional potato chips. Enjoy when snacking on-the-go. Food Type: Chips; Flavor: Himalayan Pink Sea Salt; Capacity (Weight): 2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 2 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Disclaimer Statement: | Contains coconut and is processed in a facility that also processes milk, soy and tree nuts. |
| Flavor: | Himalayan Pink Sea Salt |
| Food Type: | Chips |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 2.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.88 × 6.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.