Multi-Part Guest Check Unit Sets, Two-Part Carbonless, 4.25 x 6.75, 250 Forms Total
$33.04
A service-industry standard, AdamsĀ® Multi-Part Guest Checks are ideal for capturing your guests’ food and beverage orders. Consecutively numbered, each check’s front features plenty of space to capture the food-menu selections as well as the server, table and number-of-guests details, while the back of the original allows you to capture your guests’ beverage orders. Carbonless, multipart format and a perforated stub on the original allows you provide a copy to your kitchen for food orders, a receipt-stub to your guest and keep the original for yourself. Original is printed on bond-weight paper; copies are printed on heavyweight tag. Form Type Details: Guest Check; Dated: No; Forms Per Page: 1; Form Size: 4.25 x 6.75.
100 in stock
| Color Family: | Green |
|---|---|
| Copy Paper Color(s): | White |
| Copy Types: | Two-Part Carbonless |
| Dated: | No |
| Format Indicator: | Unbound |
| Form Quantity (Total): | 250 |
| Form Size: | 4.25 x 6.75 |
| Forms Per Page: | 1 |
| Form Type Details: | Guest Check |
| Global Product Type: | Guest Checks |
| Numbering: | Preprinted Top Right (Check); Preprinted Top Right (Stub) |
| Numbering Color(s): | Red |
| Number of Entry Lines: | 11 |
| Paper Color(s): | Light Green/White |
| Paper Stock: | 15 lb Bond (Original); Heavyweight Tagboard (Copy) |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Print and Ruling Color(s): | Black |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Sheet Size: | 4.25 x 7.25 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 2.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.25 × 1.88 in |

Reviews
There are no reviews yet.