0
2-Compartment Desktop Stackable Storage Drawer, 12.17 x 14.33 x 16.77, Black/Translucent White
$31.99
Add extra storage space to any room with this stackable storage. Great for class projects, school supplies, and more. Iris made its mark more than 25 years ago when it became the first company to introduce clear plastic storage containers to the US market. Number of Compartments: 2; Material(s): Plastic; Material Family: Plastic; Width: 12.17″.
100 in stock
| Closure Type: | Pull-Out Drawer |
|---|---|
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black/Translucent White |
| Depth: | 14.33" |
| Global Product Type: | Covered Modular Boxes & Bins |
| Height: | 16.77" |
| Material Family: | Plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Number of Compartments: | 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Stackable: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 12.17" |
Additional information
| Weight | 3.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 12.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.