0
Fabric Cleaning Cart Bag for Rubbermaid Commercial Housekeeping and Janitorial Carts, 30 gal, 10.5 x 16.8 x 33, Black, 4/CT
$485.44
Keep your Rubbermaid® Commercial housekeeping carts looking new with high-quality replacement bags. Heavy-duty fabric bag stands up to rough use. Tri-hook system ensures that bag remains securely in place. Accessory Type: Cleaning Cart Bag; Width: 10.5″; Depth: 16.8″; Height: 33″.
100 in stock
| Accessory Type: | Cleaning Cart Bag |
|---|---|
| Capacity (Volume): | 30 gal |
| Closure Type: | Open |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Depth: | 16.8" |
| For Use With: | Rubbermaid® Commercial Full Size and Compact Housekeeping Carts 2202527, 2202581, 2202585, 2202587, High-Capacity and High-Security Janitorial Cleaning Carts 1861427, FG9T7200BLA, FG9T7300BLA |
| Global Product Type: | Cart Bag Liners & Holders |
| Height: | 33" |
| Material(s): | Canvas |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 10.5" |
Additional information
| Weight | 7.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.06 × 5.06 in |

Reviews
There are no reviews yet.