0
Hot Cocoa Mix, Regular, 0.73 oz. Packets, 50 Packets/Box
$24.22
Nothing beats a cup of hot cocoa. These single serving packets allow you to quickly and easily satisfy your craving for chocolate-simply add hot water and mix. Beverage Type: Hot Cocoa; Flavor: Milk Chocolate; Product Packaging: Packet; Capacity (Weight): 0.73 oz.
100 in stock
| Beverage Type: | Hot Cocoa |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 0.73 oz |
| Contains Dairy: | Yes |
| Flavor: | Milk Chocolate |
| Global Product Type: | Hot Cocoa |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 2.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.10 × 5.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.