0
ErgoTec Glass Scraper Replacement Blades, 6″ Double-Edge, 25/Pack
$30.32
Reversible replacement blade has two razor edges for long-lasting performance. Wide carbon steel blade is ideal for cleaning large surfaces. Effectively removes paint, stickers and more. Blade Type: Double Edge Sharp; Material(s): Coated Carbon; Blade Width: 6″; Color(s): Steel.
100 in stock
| Blade Type: | Double Edge Sharp |
|---|---|
| Blade Width: | 6" |
| Color Family: | Silver |
| Color(s): | Steel |
| Dispenser: | Plastic |
| For Use With: | UngerĀ® EG150 |
| Global Product Type: | Scraper Replacement Blades |
| Material(s): | Coated Carbon |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 1.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.