0
Deli Containers, 12 oz, Clear, Plastic, 500/Carton
$154.11
Plastic containers are an excellent way to serve salads, olives, cold cuts and more. Smooth, rounded surfaces take both adhesive and marker labels easily. Refrigerator- and microwave-safe. Food Container Type: Base; Material(s): Plastic; Material Type: Plastic; Interior Volume Capacity: 12 oz.
100 in stock
| Color(s): | Clear |
|---|---|
| Food Container Type: | Base |
| Global Product Type: | Takeout Food Containers |
| Hinged Lid (Yes/No): | No |
| Interior Volume Capacity: | 12 oz |
| Material(s): | Plastic |
| Material Type: | Plastic |
| Number of Compartments: | 1 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vented (Yes/No): | No |
Additional information
| Weight | 12.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.75 × 19.25 in |


Reviews
There are no reviews yet.