0
4 Bushel Collapsible X-Cart Bag for Rubbermaid Commercial 1881749 and 1881781, 5 cu ft, 22.08″ x 15.33″ x 27.33″, Black
$80.80
Durable, long-lasting replacement bags are made from sturdy vinyl. Discreet coloring conceals dirt and stains. Easy to clean vinyl is an excellent choice for hotel and industrial cleaning carts. Color-coded ribbons allow for convenient sorting and prevent cross-contamination. Bags are designed to work with Rubbermaid Commercial Collapsible X-Carts. High-capacity bags are excellent for transporting large, heavy loads. 4 Bushel. Accessory Type: X-Frame Cart Bag; Width: 22.08″; Depth: 15.33″; Height: 27.33″.
100 in stock
| Accessory Type: | X-Frame Cart Bag |
|---|---|
| Capacity (Area): | 5 cu ft |
| Capacity (Weight): | 220 lb |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Depth: | 15.33" |
| For Use With: | Rubbermaid Commercial 1881749, 1881781 |
| Global Product Type: | Cart Bag Liners & Holders |
| Height: | 27.33" |
| Material(s): | Vinyl |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Special Features: | 4 Bushel |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 22.08" |
Additional information
| Weight | 2.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 2.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.