Adult Bars, Coconut Chocolate, 1.83 oz Bar, 12/Box
$42.60
Get the simple, delicious pick-me-up you crave with RXBAR® Protein Bars. Each bar contains 12 g of protein to help fuel your day. With a satisfying taste from a few carefully selected, real food ingredients, egg whites for protein, dates to bind, plus nuts for texture. There’s no gluten or bad stuff, so picking the perfect protein snack just got a whole lot easier. Reach for an RXBAR® Protein Bar any time you need an energy boost. Enjoy them at breakfast or lunch time. Make them your go-to protein snack when fueling up for workouts. Toss a protein bar in your work or travel bag for a convenient on-the-go bite. What you see is what you get with every RXBAR® Protein Bar. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Coconut Chocolate; Capacity (Weight): 1.83 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1.83 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Coconut Chocolate |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Nutrition Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.85 × 2.85 in |
Related products
-
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.