0
All Natural Pure Citrus Air Fragrance, Original Blend, 7 oz Non-Aerosol Spray
$13.52
Eliminate odors from any home or office environment. Pure-citrus blend bonds directly with heavy odor molecules to fully eliminate malodorous scents. Nontoxic, all-natural formula is ideal for sensitive noses and those who are intolerant of synthetic chemicals. Scent: Original; Physical Form: Liquid; Application: Air Freshener; Volume Capacity: 7 oz.
100 in stock
| Application: | Air Freshener |
|---|---|
| Global Product Type: | Liquid Spray Air Fresheners/Odor Eliminators |
| Physical Form: | Liquid |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Non-Aerosol Spray |
| Scent: | Original |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 7 oz |
Additional information
| Weight | 0.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.01 × 2.66 in |

Reviews
There are no reviews yet.