0
Antibacterial Deodorant Bar Soap, Floral Scent, 1.5 oz, 500/Carton
$334.20
Antibacterial deodorant bar soap kills odor causing bacteria providing all day deodorant protection. Moisture rich lather is clean rinsing and non-drying. Soap Type: Antibacterial Bar; Capacity (Weight): 1.5 oz; Scent: Floral; Personal Soaps Application: Body; Hand.
100 in stock
SKU: DIA00095
Categories: Bar Soaps, Food, Foodservice, Janitorial & Facilities, Lotions, Personal Care, Personal Hygiene Products, Shampoos, Conditioners, & Body Washes, Snacks, Soaps & Dispensers, Travel/Amenity Toiletries
Brand: DialĀ® Professional
| Capacity (Weight): | 1.5 oz |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 1.5 oz |
| Color(s): | White |
| Color(s): | White |
| Compliance Standards: | BPI Certified; Leaping Bunny Program |
| Compliance Standards: | BPI Certified; Leaping Bunny Program |
| Global Product Type: | Bar Soap |
| Global Product Type: | Bar Soap |
| Personal Soaps Application: | Body; Hand |
| Personal Soaps Application: | Body; Hand |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Product Packaging: | Bar |
| Scent: | Floral |
| Scent: | Floral |
| Soap Type: | Antibacterial Bar |
| Soap Type: | Antibacterial Bar |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 40.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 10.38 in |
Be the first to review “Antibacterial Deodorant Bar Soap, Floral Scent, 1.5 oz, 500/Carton” Cancel reply
Related products
-

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.