0
Antioxidant Super Tea, Pomegranate Honey Green Tea, 12 oz Bottles, 6/Carton
$49.84
Dripping with goodness. Fresh-harvested green tea leaves are gently brewed, ensuring that all of the antioxidant-rich, health-promoting aspects are preserved. The tea is then blended with pomegranate juice, honey and an unexpected hint of rose to create an Antioxidant Super Tea that’s buzzing with sweet, refreshing flavor. Enjoy this healthy, delicious drink at any time of the day. Beverage Type: Iced Tea; Flavor: Pomegranate Honey Green Tea; Product Packaging: Bottle; Volume Capacity: 12 oz.
100 in stock
SKU: GRR30700049
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Breakroom Supplies, Condiments, Food, Foodservice, Juices, Meals & Snack Bars, Snacks, Tea
Brand: POM Wonderful
| Beverage Type: | Iced Tea |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified; Non-GMO Verified |
| Flavor: | Pomegranate Honey Green Tea |
| Global Product Type: | Iced Tea |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bottle |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 12 oz |
Additional information
| Weight | 5.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 6.75 in |
Be the first to review “Antioxidant Super Tea, Pomegranate Honey Green Tea, 12 oz Bottles, 6/Carton” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.