0
Arsenal 5030 Water-Resistant Duffel Bag, Medium, 15.5 x 27 x 15.5, Black
$195.55
Weather-resistant, water-resistant duffel bag with maximum storage capacity. Made with water- and cold-resistant tarpaulin fabric that withstands mother nature’s punch! For Use With: Gear; Color(s): Black; Color Family: Black; Material(s): Tarpaulin.
100 in stock
| Belt Loop: | No |
|---|---|
| Carrying Handle: | Yes |
| Checkpoint Friendly: | No |
| Closure Type: | Zipper |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Depth: | 27" |
| For Use With: | Gear |
| Global Product Type: | Luggage |
| Height: | 15.5" |
| Lining: | Polyester |
| Locking (Yes/No): | No |
| Material(s): | Tarpaulin |
| Number of Compartments: | 1 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Shoulder Strap Indicator: | Yes |
| Telescoping Handle: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Wheels: | No |
| Width: | 15.5" |
Additional information
| Weight | 4.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.50 × 11.00 in |
Be the first to review “Arsenal 5030 Water-Resistant Duffel Bag, Medium, 15.5 x 27 x 15.5, Black” Cancel reply
Related products
-
Badge Geo Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Cover, 13-Month (Jan-Jan): 2026
$35.56 Add to cart -
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.