0
Arsenal 5120 Wheeled Gear Bag, 14 x 32.5 x 12.5, Black
$257.96
The Arsenal 5120 Wheeled Gear Bag is constructed of 1200D polyester main material. Features molded wheels for safe and easy transport. Padded and adjustable shoulder strap. Three removable internal dividers for organization. Molded retractable pull handle. Heavy-gauge nylon stitching and heavy-duty zippers for heavy-duty use. Material backing provides water protection. For Use With: Gear; Color(s): Black; Color Family: Black; Material(s): Polyester.
100 in stock
| Belt Loop: | No |
|---|---|
| Carrying Handle: | Yes |
| Checkpoint Friendly: | No |
| Closure Type: | Zipper |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Depth: | 32.5" |
| For Use With: | Gear |
| Global Product Type: | Luggage |
| Height: | 12.5" |
| Locking (Yes/No): | No |
| Material(s): | Polyester |
| Number of Compartments: | 3 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Shoulder Strap Indicator: | Yes |
| Telescoping Handle: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Wheels: | Yes |
| Width: | 14" |
Additional information
| Weight | 9.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 6.00 in |
Be the first to review “Arsenal 5120 Wheeled Gear Bag, 14 x 32.5 x 12.5, Black” Cancel reply
Related products
-
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Weekly Appointment Book, 11 x 8.25, Navy Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$39.72 Add to cart -
Pocket Size Monthly Planner Refill, 6 x 3.5, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$14.13 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.