0
Arsenal 5820 Gear and Tool Storage Replacement Shoulder Strap, 54 x 1.5, Black
$16.95
Removable padded shoulder strap for gear and tool storage bags. Straps & Handles Type: Replacement Strap; Material(s): Webbing; Color(s): Black; Adjustable: Yes.
100 in stock
SKU: EGO13820
Categories: Carrying Cases, Classification Folders, File Folders, Portable & Storage Box Files, Foodservice, Janitorial & Facilities, Kitchen Supplies, Office, Perforated Roll & Hand Towels, Safety & Industrial, Straps & Handles, Tool & PPE Lanyards, Tool Belts & Accessories, Tool Organizers & Workbenches, Towels & Wipes, Towels, Tissues & Dispensers
Brand: ergodyne®
| Adjustable: | Yes |
|---|---|
| Color(s): | Black |
| Global Product Type: | Replacement Straps |
| Length: | 54" |
| Material(s): | Webbing |
| Padded: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Straps & Handles Type: | Replacement Strap |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 1.5" |
Additional information
| Weight | 0.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 1.00 in |
Be the first to review “Arsenal 5820 Gear and Tool Storage Replacement Shoulder Strap, 54 x 1.5, Black” Cancel reply
Related products
-
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart -
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.