0
Bar Soap, Original Scent, 4 oz, 4/Pack, 18 Packs/Carton
$198.67
Ivory Bar Soap is free of dyes and heavy perfumes and reflects over 140 years of experience creating gentle products the whole family can trust. Soap Type: Bar; Capacity (Weight): 4 oz; Scent: Original; Personal Soaps Application: Body; Hand.
100 in stock
SKU: PGC22303
Categories: Bar Soaps, Cleaners & Detergents, Dishwashing Detergents, Janitorial & Facilities, Personal Care, Personal Hygiene Products, Soaps & Dispensers
Brand: Ivory®
| Capacity (Weight): | 4 oz |
|---|---|
| Color(s): | White |
| Global Product Type: | Bar Soap |
| Personal Soaps Application: | Body; Hand |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Shrink-Wrapped Bars |
| Scent: | Original |
| Soap Type: | Bar |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 20.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.26 × 7.95 in |
Be the first to review “Bar Soap, Original Scent, 4 oz, 4/Pack, 18 Packs/Carton” Cancel reply
Related products
-
PRESSTEX Report Cover w/Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5 x 11, Black/Black
$10.93 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Side Bound, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5 x 11, Black/Black
$7.64 Add to cart -
Immune Support Effervescent Tablet, Zesty Orange, 10/Box
$15.36 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5″ x 11″, Red/Red
$10.93 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.