0
belVita Breakfast Biscuits, Cinnamon Brown Sugar, 1.76 oz Pack, 25 Packs/Carton
$69.34
Lightly sweetened, tasty, crunchy biscuits provide a steady stream of energy for up to four hours, fueling you all morning long. Whole grain ingredients keep you full and energized while also delivering essential fiber, vitamins and minerals. Try them with fruit, yogurt and a hot beverage for the perfectly balanced, deliciously nutritious breakfast. Food Type: Breakfast Biscuit; Flavor: Cinnamon; Capacity (Weight): 1.76 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000507
Categories: Breakroom Supplies, Candy, Gum & Mints, Condiments, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks, Sweeteners
Brand: Nabisco®
| Capacity (Weight): | 1.76 oz |
|---|---|
| Contains Dairy: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Flavor: | Cinnamon |
| Food Type: | Breakfast Biscuit |
| Global Product Type: | Cookies |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Pack |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 3.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 11.00 in |
Be the first to review “belVita Breakfast Biscuits, Cinnamon Brown Sugar, 1.76 oz Pack, 25 Packs/Carton” Cancel reply
Related products
-
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.