0
Cascade Hardside Spinner Suitcase, 17.75 x 10 x 26.75, Purple Haze
$149.99
This hardside spinner has all the space you need for traveling. You can pack everything you need for the perfect trip! The RightHeight handle system with multi-stop adjustments allows you to extend the handle to a height that’s customized to you. This spinner provides smooth operation for hands of all kinds, featuring YKK® Fuzion zippers that are effortless to use. Color(s): Purple Haze; Color Family: Purple; Material(s): ABS Plastic; Carrying Handle: Yes.
100 in stock
| Carrying Handle: | Yes |
|---|---|
| Closure Type: | YKK® Fuzion Zippers |
| Color Family: | Purple |
| Color(s): | Purple Haze |
| Depth: | 10" |
| Expansion: | 1" |
| Global Product Type: | Luggage |
| Height: | 26.75" |
| Inner Depth: | 10" |
| Inner Height: | 24" |
| Inner Width: | 16.1" |
| Material(s): | ABS Plastic |
| Number of Compartments: | 4 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Telescoping Handle: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Wheels: | 4 |
| Width: | 17.75" |
Additional information
| Weight | 11.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.60 × 11.60 in |
Be the first to review “Cascade Hardside Spinner Suitcase, 17.75 x 10 x 26.75, Purple Haze” Cancel reply
Related products
-
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.