0
Cascade Hardside Spinner Suitcase, 20 x 13 x 31, Slate Blue
$179.99
This hardside spinner has all the space you need for traveling. You can pack everything you need for the perfect trip! The RightHeight handle system with multi-stop adjustments allows you to extend the handle to a height that’s customized to you. This spinner provides smooth operation for hands of all kinds, featuring YKK® Fuzion zippers that are effortless to use. Color(s): Slate Blue; Color Family: Blue; Material(s): ABS Plastic; Carrying Handle: Yes.
100 in stock
| Carrying Handle: | Yes |
|---|---|
| Closure Type: | YKK® Fuzion Zippers |
| Color Family: | Blue |
| Color(s): | Slate Blue |
| Depth: | 13" |
| Expansion: | 1" |
| Global Product Type: | Luggage |
| Height: | 31" |
| Inner Depth: | 12.5" |
| Inner Height: | 28" |
| Inner Width: | 19.5" |
| Material(s): | ABS Plastic |
| Number of Compartments: | 4 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Telescoping Handle: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Wheels: | 4 |
| Width: | 20" |
Additional information
| Weight | 14.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.70 × 12.90 in |
Be the first to review “Cascade Hardside Spinner Suitcase, 20 x 13 x 31, Slate Blue” Cancel reply
Related products
-
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Weekly Appointment Book, 11 x 8.25, Navy Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$39.72 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.