0
CD/DVD Storage Case, Holds 150 Discs, Clear/Smoke
$30.60
Safeguard CDs and DVDs with this sturdy storage box that features a plastic key lock. Included fabric-lined sleeves protect discs from scratches. Three index dividers help classify and organize media. Storage Type: Case; Media Stored: CD; DVD; Media Quantity Held: 150 Discs; Material(s): Plastic.
100 in stock
| Color(s): | Clear/Smoke |
|---|---|
| Depth: | 11.75" |
| Global Product Type: | Media Boxes |
| Height: | 6.6" |
| Lock Type: | Key Lock |
| Material(s): | Plastic |
| Media Quantity Held: | 150 Discs |
| Media Stored: | CD; DVD |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Storage Type: | Case |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 6.4" |
Additional information
| Weight | 2.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.04 × 5.19 in |

Reviews
There are no reviews yet.