0
Century Series Business Hours Sign, Heavy-Duty Plastic, 13 x 14, Black
$61.43
Attractive black and silver styling. Heavy-duty plastic construction for durability. Includes 192 characters to designate hours of operation. Easily mounts on window with suction cups. Coordinates with and may be attached to Century Series Open/Closed sign. Frame Color: Black; Size: 13 x 14; Message(s): Business Hours; Material(s): Heavy-Duty Plastic.
100 in stock
SKU: USS4247
Categories: Business & Erasable-Surface Signage, Carrying Cases, Cases, Foodservice, Furniture, Furniture, Carts & Shelving, Office, Room Accessories, Signs & Sign Holders
Brand: Headline® Sign
| Frame Color: | Black |
|---|---|
| Global Product Type: | Business Signs |
| Graphics Color(s): | Silver |
| Height: | 14" |
| Material(s): | Heavy-Duty Plastic |
| Message(s): | Business Hours |
| Mounting Details: | Suction Cups |
| Package Includes: | (176) 0.75" High Silver Plastic Characters; Suction Cups |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Shape: | Rectangle |
| Size: | 13 x 14 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 13" |
| Write-On/Wipe Off Surface: | No |
Additional information
| Weight | 2.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.75 × 1.50 in |
Be the first to review “Century Series Business Hours Sign, Heavy-Duty Plastic, 13 x 14, Black” Cancel reply
Related products
-

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.