0
Cinnamon Toast Crunch Cereal, Single-Serve 2 oz Cup, 6/Box
$17.28
Six individual serving cups per pack. Food Type: Breakfast Cereal; Flavor: Cinnamon Toast Crunch®; Capacity (Weight): 2 oz; Vegan: Yes.
100 in stock
SKU: AVTSN13897
Categories: Candy, Gum & Mints, Cash Handling, Flags, Food, Foodservice, General Office Accessories, Identification Badges, Meals & Snack Bars, Name Badge Kits, Office, Pencil Cases, Punches, Snacks, Staplers & Punches, Tags, Tags & Tickets, Tally Counters, Writing & Correction Supplies
Brand: General Mills
| Capacity (Weight): | 2 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Flavor: | Cinnamon Toast Crunch® |
| Food Type: | Breakfast Cereal |
| Global Product Type: | Breakfast Cereals |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Cup |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 1.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.25 × 3.70 in |
Be the first to review “Cinnamon Toast Crunch Cereal, Single-Serve 2 oz Cup, 6/Box” Cancel reply
Related products
-

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.