0
ClassicSeries Surface-Mounted Paper Towel Dispenser, 10.75 x 4 x 7.13, Stainless Steel
$159.49
Satin-finish stainless steel towel dispenser. Dispenser is conveniently surface or wall-mountable. Holds c-fold or multifold towels. Key-latch door for easy towel refills. Hemmed towel tray opening allows patrons easy access to towels. Knob Latch. Towels Dispensers Type: Folded Towel Dispenser; Dispenser Capacity (text): 200 C-Fold Towels; 275 Multifold Towels; Material(s): Stainless Steel; Color(s): Stainless Steel.
100 in stock
SKU: BOB2621
Categories: Carrying Cases, Cleaners & Detergents, Drape Sheets, Facility Maintenance, Feminine Care Dispensers & Receptacles, First Aid & Health Supplies, Furniture, Garment Racks & Hangers, Hangers/Hooks, Indoor Waste Receptacles, Janitorial & Facilities, Office, Pad Folios, Paint, Graffiti & Gum Removers, Personal Care, Personal Hygiene Products, Restroom Cleaners & Accessories, Restroom Mirrors, Soap Dispensers, Soaps & Dispensers, Toilet Seat Cover Dispensers, Towel Dispensers, Towels, Tissues & Dispensers, Waste Receptacles & Lids
Brand: Bobrick
| Color(s): | Stainless Steel |
|---|---|
| Depth: | 4" |
| Dispenser Capacity (text): | 200 C-Fold Towels; 275 Multifold Towels |
| Global Product Type: | Multifold Towel Dispensers |
| Height: | 7.13" |
| Material(s): | Stainless Steel |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Knob Latch |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Towels Dispensers Type: | Folded Towel Dispenser |
| Width: | 10.75" |
Additional information
| Weight | 2.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.00 × 4.50 in |
Be the first to review “ClassicSeries Surface-Mounted Paper Towel Dispenser, 10.75 x 4 x 7.13, Stainless Steel” Cancel reply
Related products
-
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, Two Sides, 3.4 x 8.25, 200/Pack
$17.59 Add to cart -
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, One Side, Weekly, 3.38 x 9, 200/Pack
$18.13 Add to cart -
Festival Coat Stand with Umbrella Holder, Five Knobs, 13.97 x 14 x 73.62, Gray
$199.03 Add to cart -
Premium Self-Adhesive Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Brown, 100/Box
$42.02 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.