0
Clear Photo Pages for Four 5 x 7 Photos, 3-Hole Punched, 11.25 x 8.13, 50/Box
$19.81
Keep your photos protected and safe in these acid-free polypropylene photo pages. Each page is three-hole punched for storage in standard three-ring binders. Includes white inserts to personalize and organize your album. Photo Albums Accessories Type: Storage Pages; Width: 8.13″; Height: 11.25″; Photo Width: 7″.
100 in stock
SKU: CLI52572
Categories: Binders & Binding Supplies, Carrying Cases, File Folders, Portable & Storage Box Files, File Jackets/Sleeves/Wallets, Form & Job Ticket Sleeves, Forms, Recordkeeping & Reference Materials, Office, Pencil Cases, Photo Albums, Portfolios, Writing & Correction Supplies
Brand: C-LineĀ®
| Binding: | Ringbound |
|---|---|
| Global Product Type: | Photo Album Pages |
| Height: | 11.25" |
| Hole-Punch Details: | 3-Hole Punched |
| Number of Sections: | 4 |
| Orientation: | Horizontal |
| Page Features: | Acid-Free; Clear |
| Page Format: | Double |
| Page Material: | Polypropylene |
| Photo Albums Accessories Type: | Storage Pages |
| Photo Height: | 5" |
| Photos Per Side: | 2 |
| Photo Width: | 7" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 8.13" |
Additional information
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.50 × 1.00 in |
Be the first to review “Clear Photo Pages for Four 5 x 7 Photos, 3-Hole Punched, 11.25 x 8.13, 50/Box” Cancel reply
Related products
-
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.