0
Cookies and Cream Protein Bars, 1.9 oz Individually Wrapped, 12/Box
$59.00
With a soft and creamy cookie-dough core covered in sweet milk chocolate and crunchy cookie crispies, Cookies & Cream is the classic flavor inspired by some of the most loved American cookies. It’s sure to satisfy any crazy cookie cravings. And putting the cherry on top, it also has 20 grams of protein and no added sugar. With all it has going for it, it might very well become your new favorite snack! Food Type: Protein Bars; Flavor: Cookies & Cream; Capacity (Weight): 1.9 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: BEBVTN42964
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Classroom Decorations, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Office, Sports Drinks, Teacher & Classroom Supplies
Brand: Barebells
| Capacity (Weight): | 1.9 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Cookies & Cream |
| Food Type: | Protein Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Individually Wrapped |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 3.00 in |
Be the first to review “Cookies and Cream Protein Bars, 1.9 oz Individually Wrapped, 12/Box” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart -
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.