Cranberry Orange Crunchy Breakfast Biscuits, 1.76 oz Packet of 6, 5 Packs/Box, 6 Boxes/Carton
$87.77
A little sweet, a little tangy—BelVita Cranberry Orange Breakfast Biscuits feature a delicious blend of cranberry and orange flavors to complement any balanced breakfast. A combination of 18 grams of whole grains per serving and a carefully controlled baking process that preserves the integrity the biscuits’ specially selected ingredients help ensure that your body slowly absorbs all of the wholesome goodness to fuel your body for up to four hours with consistent, long-lasting energy. Nutritious and delicious, start your day right, and enjoy these slow-release carb-filled biscuits with a serving of fruit and low-fat dairy to get a perfectly balanced breakfast. Food Type: Breakfast Biscuit; Flavor: Cranberry Orange; Capacity (Weight): 1.76 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1.76 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Cranberry Orange |
| Food Type: | Breakfast Biscuit |
| Global Product Type: | Cookies |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 4.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.80 × 7.50 in |
Related products
-
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.