0
Cup Noodles, Chicken, 2.25 oz Cup, 24 Cups/Carton
$55.37
Instant gratification—just add hot water and “go from hungry to happy in record time”. Yummy ramen noodles make the perfect light meal or hot snack. Unique suspended-noodles system speeds up the cooking process while ensuring that heat is distributed evenly. Food Type: Soup; Flavor: Chicken; Capacity (Weight): 2.25 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000498
Categories: Candy, Gum & Mints, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Nissin®
| Capacity (Weight): | 2.25 oz |
|---|---|
| Contains Dairy: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Flavor: | Chicken |
| Food Type: | Soup |
| Global Product Type: | Soups |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Cup |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 4.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.37 × 8.62 in |
Be the first to review “Cup Noodles, Chicken, 2.25 oz Cup, 24 Cups/Carton” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Badge Geo Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Cover, 13-Month (Jan-Jan): 2026
$35.56 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.