0
Dark Magic Extra Bold Coffee K-Cups, 24/Box
$41.85
Dark Magic® offers the rich aromatics and flavor qualities of espresso. Ideal with milk, divine with cream; its intensity is balanced by a complex and subtle sweetness. Deep, dark and vibrant, it has a finish that’s as pleasing as it is lingering. Beverage Type: Coffee; Flavor: Dark Magic® Extra Bold; Roast Type: Dark; Product Packaging: K-Cup®.
100 in stock
| Beverage Type: | Coffee |
|---|---|
| Caster/Glide/Wheel Type: | (2) 6" Rubber Wheels |
| Color Family: | Silver |
| Color(s): | Aluminum |
| Flavor: | Dark Magic® Extra Bold |
| Folded Size: | 15.5 x 8 x 28.75 |
| For Use With: | Keurig® K-Cup® System |
| Global Product Type: | Folding/Compact Hand Trucks |
| Global Product Type: | Coffee K-Cups |
| Material(s): | Lightweight Aluminum; Steel Toeplate |
| Maximum Weight Capacity: | 2-Wheel Capacity: 250 lbs |
| Overall Dimensions: | 15.5 x 16.5 x 43.5 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | K-Cup® |
| Roast Type: | Dark |
| Toe Plate Size: | 9 x 14 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.60 × 3.75 in |


Reviews
There are no reviews yet.