0
Data File Extension, Letter, 26.5w x 12.5d x 8h, Tan
$838.01
This Data File Extension is a mobile stand accessory for Safeco’s Mobile Stand (Model 5026). The file extension attaches above the hanging clamps. Includes extension an 12 data files. Color(s): Tan; Rack Style: File Extension; Mounting: Above Hanging Clamps; Document Size Accommodation: 12 Letter.
100 in stock
| Clamp Length: | 12.5" |
|---|---|
| Color(s): | Tan |
| Document Size Accommodation: | 12 Letter |
| Global Product Type: | Mobile Sheet File Racks |
| Material(s): | Steel |
| Mounting: | Above Hanging Clamps |
| Overall Depth: | 12.5" |
| Overall Height: | 8" |
| Overall Width: | 26.5" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Rack Style: | File Extension |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 30.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.50 × 8.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.