0
Decaf Caribou Blend Coffee Fractional Packs, 2.5 oz, 18/Carton
$71.66
Decaf Caribou Blend is an inspired merging of sweet, spicy and berry notes for a smooth, relaxing down-to-earth cup of coffee, perfect for any time of the day! Beverage Type: Coffee; Flavor: Decaf Caribou Blend; Roast Type: Medium; Product Packaging: Fraction Pack.
100 in stock
SKU: CCF008715
Categories: Caffeinated, Coffee, Decaffeinated, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars
Brand: Caribou Coffee®
| Beverage Type: | Coffee |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 2.5 oz |
| Compliance Standards: | Rainforest Alliance Certified |
| Flavor: | Decaf Caribou Blend |
| Global Product Type: | Decaffeinated Coffee Fraction Packs |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Fraction Pack |
| Roast Type: | Medium |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 3.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.00 × 7.75 in |
Be the first to review “Decaf Caribou Blend Coffee Fractional Packs, 2.5 oz, 18/Carton” Cancel reply
Related products
-
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.