0
Easy Scrub Flat Mop Tool, 16″ Microfiber Head, 54″ Green Aluminum Handle
$463.19
Flat mop tool used for fast, efficient and lightweight cleaning. For use with flat mops. Application: Floors; Mop Head Size: 16″; Handle Length: 54″; Handle Color: Green.
100 in stock
| Application: | Floors |
|---|---|
| For Use With: | 3M™ 59017, 59027 |
| Global Product Type: | Wet Mop Pads |
| Handle Color: | Green |
| Handle Length: | 54" |
| Handle Material(s): | Aluminum |
| Mop Head Material: | Microfiber |
| Mop Head Size: | 16" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 2.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.40 × 4.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.