0
Economy Plastic Dispensing Pump with Senior Rieke Adapter for 5 gal Pails and 38 mm Screwcap for 1 gal Jugs, White
$6.18
Economical dispenser fits standard gallon bottles. Delivers 1 oz per pump. Can be used with grit and pumice substances. Senior Rieke Adapter—Enables use with 5-gal pails and buckets. Sprayer/Hose/Nozzle Type: Dispenser Pump; Sprayer/Nozzle Type: Pump; Hose Length: 10.75″; For Use With: 5-gal Pails; Standard Gallon Containers.
100 in stock
| Color(s): | White |
|---|---|
| Compliance Standards: | FDA Compliant |
| Connection Type: | Screw Cap |
| For Use With: | 5-gal Pails; Standard Gallon Containers |
| Global Product Type: | Siphon Pumps |
| Hose Length: | 10.75" |
| Material(s): | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Seal Type: | Screw Cap |
| Special Features: | Senior Rieke Adapter—Enables use with 5-gal pails and buckets. |
| Sprayer/Hose/Nozzle Type: | Dispenser Pump |
| Sprayer/Nozzle Type: | Pump |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.55 × 2.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.