0
Expanding Wallet with Elastic Closure, 2″ Expansion, 1 Section, Letter Size, Red, 10/Box
$23.64
Made from durable material. Elastic cord closure keeps cover flap securely closed. Safeguard your documents. Pocket/Wallet Type: Documents/Files; Document Size Range: Letter; Overall Expansion: 2″; Closure Type: Elastic Band.
100 in stock
| Closure Type: | Elastic Band |
|---|---|
| Color Family: | Red |
| Color(s): | Red |
| Document Size Range: | Letter |
| Expansion Per Pocket: | 2" |
| Global Product Type: | Transport Wallets |
| Material(s): | 14-pt Paper |
| Number of Accessory Pockets: | 0 |
| Number of File Pockets: | 1 |
| Overall Expansion: | 2" |
| Pocket/Wallet Type: | Documents/Files |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.88 × 2.50 in |


Reviews
There are no reviews yet.