0
Fabric Deposit Bag, Vinyl, 6″ x 1″ x 11″, Black
$7.25
Reusable fabric bag for bank deposits for maximum security and ease of transporting. Zipper closure. Material(s): Vinyl; Material Type: Fabric; Bag Closure Type: Toothed Zipper; Bag Closure Details: Metal Zipper.
100 in stock
SKU: CNK530976
Categories: Bar Soaps, Cash Bags, Cash Drawers/Boxes/Trays, Cash Handling, Cash/Coin Counters, Janitorial & Facilities, Key Organizers, Office, Personal Care, Personal Hygiene Products, Safety & Security, Soaps & Dispensers, Travel/Amenity Toiletries
Brand: CONTROLTEK®
| Bag Closure Details: | Metal Zipper |
|---|---|
| Bag Closure Details: | Metal Zipper |
| Bag Closure Type: | Toothed Zipper |
| Bag Closure Type: | Toothed Zipper |
| Color Family: | Black |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Color(s): | Black |
| Depth: | 1" |
| Depth: | 1" |
| Global Product Type: | Cash Deposit Bags |
| Global Product Type: | Cash Deposit Bags |
| Height: | 1" |
| Height: | 1" |
| Material(s): | Vinyl |
| Material(s): | Vinyl |
| Material Type: | Fabric |
| Material Type: | Fabric |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 6" |
| Width: | 6" |
Additional information
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 11.00 in |
Be the first to review “Fabric Deposit Bag, Vinyl, 6″ x 1″ x 11″, Black” Cancel reply
Related products
-
PRESSTEX Report Cover w/Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5 x 11, Black/Black
$10.93 Add to cart -
Standard Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Base and Compressor Sets, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 50/Box
$15.73 Add to cart -
Pressboard Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 14, Black/Black
$11.08 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 11, Red/Red
$9.66 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.