0
Flood Bags, 12″ x 24″ x 3.5″, 10/Pack
$114.71
Quick Dam Flood Bags absorb, contain and divert problem flood water. Diameter: 12″; Height: 3.5″; Length: 24″; Width: 12″.
100 in stock
SKU: QKDQD122410
Categories: Building & MRO Supplies, Cleaners & Detergents, Janitorial & Facilities, Safety & Industrial, Sorbents, Traffic & Flood Barriers
Brand: Quick Damâ„¢
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Diameter: | 12" |
| For Use With: | Fresh Water |
| Global Product Type: | Flood Barriers |
| Height: | 3.5" |
| Length: | 24" |
| Material(s): | Polymer; Polypropylene |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 12" |
Additional information
| Weight | 6.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.00 × 8.00 in |
Be the first to review “Flood Bags, 12″ x 24″ x 3.5″, 10/Pack” Cancel reply
Related products
-
FLEX Notebinder, 1/2″ TechLock Rings, 1-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (80) 11 x 8.5 Sheets
$15.78 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 11, Black/Black
$10.06 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5″ x 11″, Red/Red
$10.93 Add to cart -
FLEX Notebinder, 1″ TechLock Rings, 3-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (120) 11 x 8.5 Sheets
$16.54 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.