0
Gluten-Free Strawberry Protein Bar, 1.83 oz Bar, 12/Box
$49.94
People love strawberries; drizzled on cheesecake or thrown into your favorite smoothie recipe. But what about gluten-free bars, each packed with 12 grams protein paired with a few other simple ingredients? Egg whites for protein, dates to bind, and nuts for texture. Strawberry goodness you know and love, all in a portable protein bar that matches your active lifestyle. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Strawberry; Capacity (Weight): 1.83 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1.83 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Disclaimer Statement: | Contains eggs, almonds, and cashews; may contain peanuts and other tree nuts. |
| Flavor: | Strawberry |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.83 × 2.68 in |
Be the first to review “Gluten-Free Strawberry Protein Bar, 1.83 oz Bar, 12/Box” Cancel reply
Related products
-
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Badge Geo Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Cover, 13-Month (Jan-Jan): 2026
$35.56 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.