0
Go-Gurt Low Fat Yogurt, 2 oz Tube, 32 Tubes/Carton
$62.49
Portable, flavorful and oh-so delicious! Yoplait Go-Gurt is the slurpably fun snack that’s as delicious as it is convenient. The first-ever yogurt in a tube, this kid’s snack is made with the good stuff moms love and none of the stuff they don’t. Yoplait low-fat yogurt is made with zero high fructose corn syrup, and it contains no flavors or colors from artificial sources. That’s a great-tasting snack everyone can feel good about. Food Type: Yogurt; Flavor: Blueberry; Strawberry; Capacity (Weight): 2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR90200002
Categories: Food, Foodservice, Fresh Food, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Yoplait®
| Capacity (Weight): | 2 oz |
|---|---|
| Contains Dairy: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Flavor: | Blueberry; Strawberry |
| Food Type: | Yogurt |
| Global Product Type: | Dairy |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Package Includes: | (16) Blueberry; (16) Strawberry |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tube |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 4.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 10.00 in |
Be the first to review “Go-Gurt Low Fat Yogurt, 2 oz Tube, 32 Tubes/Carton” Cancel reply
Related products
-
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.